Zerówka

Praca domowa:

W tym tygodniu ćwiczymy czytanie sylab. 1-2 minut dziennie.
Poniedziałek: ma mo me mi
Wtorek: ta to te ti
Środa: la lo le li
Czwartek: da do de di
Piątek: mama tata mam tam to

Proszę zmieniać kolejność gdyż dzieci pamiętają a nie czytają.

Elementarz lokomotywy strona 25 i 26. Dla chętnych strona 27.

Praca domowa:

Proszę, aby każde dziecko wykonało pracę plastyczną pt. Polska mój kraj/moich rodziców/moich przodków. Technika wykonania jest dowolna. Dzieci opowiedzą w klasie o wybranym miejscu w Polsce, a następnie wywiesimy na gazetce szkolnej.

Elementarz lokomotywy strona 23.

Proszę również ćwiczyć czytanie sylab ze strony 23. Ćwiczymy 1-2 minut dziennie. Bardzo proszę nie czytać dłużej, chyba że dziecko bardzo chce. Istotne jest systematyczne ćwiczenie czytania.

Proszę pokazać dzieciom bajki oraz filmy które zamieściłam stronie Face Book.

Praca domowa:

Proszę, aby dzieci uzupełniły pomaranczowy zeszyt, karty 1 przygoda z uśmiechem. Proszę, aby to dziecko decydowało w jakiej kolejności chce uzupełnić zeszyt.
Elementarz lokomotywy strona 18 i 19.

Pracę domową zbiorę do sprawdzenia 4 listopada.

Praca domowa:

Bajeczka o małym jabłuszku. Dzieci otrzymaly pracę domową, a jeśli ktoś nie może znaleźć to jest wystawiona na naszej stronie facebook.

Elemenatarz lokomotywy strona 15- proszę ćwiczyć czytanie sylab oraz utworzyć imiona zwierząt.

Aldona Kline

Praca domowa na 7 pazdziernika:

Przygoda z uśmiechem karty 1 (pomarańczowy zeszyt) strony 18 i 19.
Elementarz lokomotywy strony 12 i 13.

Proszę, aby dzieci nadal pracowaly nad słownictwem związanym z owocami oraz warzywami.

Owoce i warzywa krajowe:

Owoce i warzywa egzotyczne:

□ banan □ pomarańcza □ mandarynka □ grejpfrut □ ananas □ arbuz □ cytryna □ winogrona    □ brzoskwinia □ kiwi □ melon

7 pazdziernika OGNISKO SZKOLNE (zajecia 10:00-13:00) nastepnie od godziny 14:30 ognisko na terenie Baa Baa Brewhouse (539 FM Rd 359#7, Brookshire, TX 77423.

Szkola zapewnia wode/napoje dla uczniow oraz atrakcje dla dzieci. Prosze przyniesc swoje jedzenie (kielbase) itd. oraz kije/kijki do pieczenia kielbasy.

Aldona Kline

Praca domowa na 30 wrześ nia:

Proszę, aby dzieci opanowały słownictwo związane z owocami oraz warzywami. Można to wykonać przy okazji zakupów lub gotowania.

Proszę, aby dzieci wycięły z gazety lub narysowały wszystkie owoce z listy.

Owoce i warzywa krajowe:

Owoce i warzywa egzotyczne:

Aldona Kline

Praca domowa na 23 wrześ nia:

Przygoda z uśmiechem, zeszyt grafomotoryczny strony 5 i 6.
Wykonanie obrazka pt. Moja wyprawa do … Może być las, góry, morze, park, jezioro itp. Technika wykonania jest dowolna, a celem zadania jest umiejętność opowiedzenia w klasie o odbytej wyprawie. Jeśli dziecko nie lubi rysować to może przynieść zdjęcie.
Proszę, aby każde dziecko przyniosło 1 ulubiony owoc i 1 warzywo.

Zapraszam na naszą klasową stronę Facebook.

Aldona Kline

Praca domowa na 16 września:

Przygoda z uśmiechem karty 1 (pomarańczowa).
Strona 2, zadanie 1 oraz 2.