Przedszkole – grupa starsza

 

Witam bardzo serdecznie. 

Bardzo goraco dziekuje dzieciom ktore pieknie zatanczyly podczas festiwalu polskiego. Ogromne brawa!!!    W maju wszystkie dzieci z mojej klasy beda tanczyly !!!!! 
 Tematem przewodnim ostatnich zajec byl "Rosnie ze mna caly swiat". Razem z dziecmi poznalismy pojecie wielkosci: maly duzy. Cwiczelismy na obrazkach ich spostrzegawczosc rozrozniajac dwa obrazki. Nazywalismy rodzaje zwierzat np. zajac, zajaczek oraz pokazywalismy ktory jest duzy a ktory maly. Pracowalismy nad literka "A" -prace zajec plastycznych mozecie ogladac tuz przed wejsciem do klasy na naszej szkolnej tablicy). Pracowalismy z ksiazeczkami, a po lunchu spedzilismy czas na swiezym powietrzu bawiac sie w starego niedzwiedzia oraz na placu zabaw:).Czytalismy ksiazeczke a potem aby sie rozprezyc zrobilismy sobie mala gimnastyke przy muzyce  .Cwiczylismy rowniez pisanie liczby 5 i 6.Tuz przed koncem zajec ogladnelismy bajke z prazona kukurydza 🙂 i zostal nam czas na zabawe wlasna.
 Nastepny temat to "Poznaje kolory".

 

Plan zajec na sobote 11 listopada

10:00 – 10:15 Apel, modlitwa w bibliotece
10:15 – 11:30 Zajecia edukacyjne z przerwa
11:30 – 11:45 Lunch
11:45 – 12:00 Przerwa na swiezym powietrzu
12:00 – 12:20 Ogladanie bajeczki
12:20 – 13:00 Zajecia plastyczne
13:00 – 13:15 Gimnastyka
13:15 – 14:00 Zabawa wlasna

🙂 WAZNE 🙂

W najblizsza sobote prosze o zwrot kostiumow!!!
Prosze aby dzieci przyniosly ze soba lunch i bluze.
 Ksiazeczki ktore dzieciaczki otrzymaja ode mnie, postanowilam zostawic w szkole ze wzglegu na czeste zapominanie ich. ( jesli panstwo zycza sobie aby wziasc ksiazeczke do domu I cwiczyc z niej ze swoja pociecha, prosze mi o tym powiedziec …. Nie widze zadnego problemu).  BARDZO PROSZE Was rodzice abyscie codziennie cwiczyli slowka przerabiane w szkole z  dziecmi. (4 godzinki na caly tydzien to jest stanowczo za  malo  ) z gory ogromnie dziekuje!!!!!Gdybyscie panstwo mieli jakies pytania podaje swoj email: e_bilewska@yahoo.com

Dzieci otrzymuja ksero kartke z napisem ZADANIE DOMOWE …prosze o zrobienie i przyniesienie w folderze. 

 

NADCHODZACE WYDARZENIA W NASZEJ SZKOLE:

12 listopada- niedziela- o godzinie 11:00 odbeda sie obchody Dnia Niepodleglosci oraz piknik przygotowany przez rodzicow.

Zycze wszystkim milego tygodnia i do zobaczenia w sobote 😉 Dziekuje. Ewelina Reichert