Klasa 5

Drodzy Rodzice i Uczniwie!

Informacje z ostatniej soboty tj. 18 listopada

Apel jak zawsze rozpoczynal nasze zajecia. Do lunchu pracowalismy nad czytanka ,, Dziecinstwo Maniusi'' zapoznajac sie na jej podstawie z postacia Marii Curie Sklodowskiej. Po lunchu mowilismy o rzeczowniku, a mianowicie jak tworzymy rzeczownik od innych czesci mowy tj czasownika i rzeczownika. Wykonywalismy cwiczenia praktyczne str 20, 21, 22. Na str 20 byl tescik , ktory mialy dzieci wykonac samodzielnie w oparciu o wiadomosci z lekcji. Niektore dzieci maja do poprawienia w domu wiec prosze o zwrocenie uwagi na strone 20 w cwiczeniach. W kolejnej czesci lekcji omawialismy czytanke ,, O tym jak ksiadz Karol stal na zielonej lawce." Poznawalismy postac Jana Pawla II w oparciu rowniez o tekst na str. 51/52. Po przerwie ogladac zaczelismy film animowany pt. ,, Jan Pawel II – Historia Papieza Polaka" – Film animowany PL. Film mozna znalezc na YOU TUBE.

PRACA DOMOWA

Nauczyc sie pieknie czytac czytanke str 46,47 ,, O tym jak ksiadz Karol stal na zielonej lawce"

Przygotowac sie do dyktanda str 47.

Pozdrawiam

Jolanta Lewandowski

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informacje z ostatniej soboty tj. 11 listopada .

Do lunchu zaraz po apelu odbywala sie proba z okazji 11 listopada- Swieta Odzyskania Niepodleglosci przez Polske. Byla to pierwsza i ostatnia proba przed wystepem dzieci w niedziele. Czesc dzieci nie brala udzialu w probie ale pomagala spiewac piosenki zolnierskie. Byla to rowniez prosta i zapadajaca w pamiec lekcja historii dla wszystkich. Po lunchu przerabialismy temat z historii rowniez dotyczacy zaborow Polski i odzyskania przez nasz kraj niepodleglosci. Poniewaz pracowalismy wspolnie z klasa 6 i 7 z powodu nieobecnosci pani Agnieszki to i temat byl wspolny z poziomu gimnazjum pt. ,, Dlaczego woz byl lepszy od domu? Zycie pod zaborami". Uczniowie mieli za zadanie wykonac notatke z lekcji. Bardzo prosze rodzicow o sprawdzenie wykonanej notatki i pomoc w jej dokonczeniu. Od 1:30 do 2;00 odbywala sie religia.

Praca domowa

Nauczyc sie tematu z historii przerabianego na lekcji i dokonczyc notatki z tego tematu.

Pozdrawiam

Jolanta Lewandowski

 

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie !

NA WSTEPIE KILKA SPRAW ORGANIZACYJNYCH:

W sobotę, 28 października występ dzieci planowany jest w godzinach 12:15-13:00. Spotykamysię w salach szkolnych o 11:45.

W niedziele, 29 października, występ dzieci zaplanowany jest w godzinach 12:00-12:45. Msza św. w tym dniu jest tylko jedna, o godzinie 10:00, po której odbędzie się procesja i występ dzieci.                                                                                                                                                                                                                                                                                Dzieci otrzymają bilety na jedzenie w każdy dzień po występie. 

4 listopada wybieramy się na projekcje filmu "Za niebieskimi drzwiami". Godzina projekcji filmu została przeniesiona na godzinę 10:30.

W dalszym ciągu nie wszystkie rodziny odpowiedziały na moje pytanie w związku z wyjazdem do kina. Bardzo proszę o odpowiedz w celu zaplanowania zajęć oraz wycieczki.

INFORMACJE Z OSTATNIEJ SOBOTY 21 PAZDZIERNIKA

– 10:00 apel

-10:15 do 11:15 proba na festiwal

-11:15 do 11:30 sprawdzanie pracy domowej

– 11:30 do 11;45 lunch

– 11:45 do 1:00 zajecia – Analiza czytanki ,, Historie niewymyslone", odpowiedzi na pytania dotyczace czytanki, Zapoznanie z postacia Krzysztofa Kolumba w oparciu o czytanke.Wykonywanie cwiczen gramatycznych dotyczacych rzeczownikow ze str 18 i 19.

– 1;00 do 1:15 przerwa na swiezym powietrzu

– 1;15 do ;1; 30 zapisanie do zeszytow pracy domowej

– 1:30 do 2:00 religia

PRACA DOMOWA

– naucz sie czytac na czas fragment czytanki z ramki na str 32,

– przygotuj sie do dyktanda ze str 33

– przygotuj sie do krotkiego testu z historii z dwoch ostatnich tematow . Kto nie uzupelnil notatek z historii ma ostatnia szanse je zrobic.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Lewandowski

 

 

 

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informacje z ostatniej soboty tj 14 pazdziernika.

Po apelu odbyla sie proba na festiwal. Nastepnie opracowywalismy dwa tematy z historii ,, Z orlem Bialym przez wieki' i ,, Dawno , dawno temu nim powstala Polska".. Tak jak wczesniej  mielismy w planach lekcje wykonujemy online, przy czym uczniowie musza wykonac notatke i okazac sie nia oraz utrwalic wiadomosci w domu. W cwiczeniach wykonywalismy cwiczenia na str. od 14 do 17.Od 1:30 byla prowadzona religia.

Praca domowa

– przygotowac notatki z dwoch tematow z historii wspomnianych powyzej i utrwalic wiadomosci

– nauczyc sie czytac czytanke str. 31,32 ,, Historie niewymyslone.

Pozdrawiam

Jolanta Lewandowski

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informacje z ostatniej soboty tj 7 pazdziernika.

Na ostatnich zajeciach poruszalismy tematyke dotyczaca przyjazni w oparciu o dwie czytanki. Pierwsza z nich to ,, Lesny czarodziej", druga ,, Rozmowa z lisem" Poznalismy cechy dobrego przyjaciela, wyjasnialismy powiedzenia dotyczace przyjazni, jak rowniez wykonalismy ustne i pisemne cwiczenia dotyczace czytanek. Z gramatyki wykonalismy cwiczenia dotyczace wyrazow bliskoznacznych i pokrewnych ze str. 13.

Kilka spraw organizacyjnych:

W związku z przypadającymi na 28-29 października DOŻYNKAMI, w sobotę 14-go oraz 21-go października (po zakończeniu zajęć szkolnych) będzie można wypożyczyć strój ludowy (klasa przedszkolaków). 

 

W najbliższą niedzielę, podczas mszy o godzinie 11:00, obędzie się pasowanie na ucznia oraz obchody Święta Edukacji Narodowej. Bardzo serdecznie zapraszam.

Zapraszam również na wystawę "Tadeusza Kosciuszki – The Price of Freedom", która będzie wyeksponowana w szkole, w niedzielę 15 października.

Praca domowa

– przyniesc urzadzenia elektroniczne na historie

– uzupelnij zdania ze str 29 z podrecznika. Pamietaj o starannym i bezblednym pisaniu.

– naucz sie czytac czytanke,, Rozmowa z lisem"

Pozdrawiam

Jolanta Lewandowski

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W ostatnią sobotę 30 września miałam przyjemność poprowadzić zajęcia dla klasy V w zastępstwie P. Joli. Pracę rozpoczęliśmy od sprawdzenia zadania domowego (ustnego), a następnie pracowaliśmy na portalu historycznym www.historiadlapolonii.pl w oparciu o lekcję pt."Polska dziś-ustrój i władza" z grupy lekcji dla klasy 4-6. 

Praca domowa

– Przypomnieć sobie czytankę ,, I znowu sie zaczelo" str 19. 20

– Przynieść pisemne odpowiedzi na pytania 8 i 9 ze str. 20

– Dla chetnych: nauczyc sie czytac na czas fragment poznanej czytanki w ramce na str. 19

– Dokończyć lekcję "Polska dziś-ustrój i władza" na portalu historycznym.

Każdy uczeń powinien mieć nazwę użytkownika i hasło do logowania się na portalu historycznym skonfigurowane przez P. Jolę, więc w razie potrzeby proszę o kontak z P. Jolą.

Próba śpiewu: w najbliższą sobotę po zajęciach szkolnych około godziny 13.00 odbędzie się krótka próba śpiewu (około 15 minut) pieśni na uroczystą mszę św. z pasownaiem na ucznia kl.1-szej w dniu 15 października. Pani Monika serdecznie zaprasza Dzieci chętne do spiewu!

Przypominam również, że zajęcia w najbliższą sobotę będą trwały tylko do godziny 13.00 ze względu na ognisko szkolne.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego tygodnia.

Agnieszka Zielińska

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Mam w tym roku przyjemnosc uczyc w tym roku klase 5, w zwiazku z czym na poczatek podaje kilka informacji o mne. Moje nazwisko zmienilo sie i nazywam sie obecnie Jolanta Lewandowski. Moj numer telefonu: 713-235-0885, moj email jolanta605@wp.pl , Bardzo prosze o kontakt ze mna w dowolnej formie jesli tylko zajdzie taka potrzeba.

Na ostatnich zajeciach tj.16 wrzesnia sprawdzalam umiejetnosc czytania zadanej do domu czytanki. Wykonywalismy cwiczenia gramatyczne dotyczace samoglosek, spolglosek, sylab, glosek dzwiecznych i bezdzwiecznych po uprzednim wyjasnieniu .Od godz 1:30 odbywala sie religia.

Praca domowa

Prace domowa uczniowie maja zapisana w zeszytach , ale jeszcze raz przypominam:

Dokonczyc cwiczenia w Cwiczeniach do strony 12.

Nauczyc sie slow piosenki,, Plonie ognisko" str. 10 na pamiec. Kto nie da rady nauczyc sie calej piosenki prosze o nauczenie sie jednej zwrotki i refrenu.

Przygotowac sie do napisania dyktanda ze str 15.

Pozdrawiam

Jolanta Lewandowski