Klasa 1

16/09/2017

Drodzy Rodzice,

Nasze ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od próby tańca na Dożynki – dzieci będą tańczyły ten sam taniec jaki tańczyły w maju. Po próbie udaliśmy się do klasy i opowiedziałam dzieciom o naklejkach za dobre i złe zachowanie. Naklejki zostały wklejone w niebieskiej książce na str. 7

Do przerwy na lunch rozmawialiśmy o emocjach. Czym są emocje, w jakich sytuacjach się smucimy, w jakich cieszymy, kiedy jesteśmy źli itd..

Drugą część zajęć (po lunchu ) rozpoczęliśmy od wprowadzenia liter A, a i M, m. Pracowaliśmy z książką (Już czytam str. 4 i 5). Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące obrazka oraz czytaliśmy czytankę pt. "Mama". Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia na str. 6 i 7 w niebieskiej książce. W dalszym ciągu pracujemy nad utrwaleniem wiadomości o samogłoskach i spółgłoskach.

PRACA DOMOWA:

1. Dokończyć ćwiczenia wykonywane w klasie (niebieska książka str. 6 i 7). Większość dzieci ma wszystko skończone.
  2. Nauczyć się czytać czytanki pt. MAMA (książka czerwona str. 5).
  3. Uzupełnić str. 4 i 5 w białej książce – proszę pamiętać że w ćwiczeniach piszemy TYLKO ołówkiem a malujemy TYLKO kredkami.

Pozdrawiam serdecznie,

Ola Szalewska

Dziękuję wszystkim którzy przyszli na zabranie. Dla nieobecnych podają listę rzeczy, które dziecko powinna mieć podczas zajęć.

Wszystkie 3 podręczniki

2-3 dobrze zatemperowane ołówki

Dobra gumka do mazania

Kredki ołówkowe

Teczka wiązana na gumkę

Clip board

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.