Klasa 1

13/01/2018

Drodzy Rodzice,

Nasze ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od próby do jasełek, która trwała aż do lunchu. Ze względu na długą próbę nie sprawdzałam czytania na ocenę.

Podczas zajęć wprowadzona została litera H, h oraz dwuznak Ch, ch. Przy tej też okazji nawiązałam do pojęcia głoski oraz litery – materiał ten będzie szczegółowo omawiany w klasie drugiej. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. "Wyprawa po choinkę", a następnie dzieci wyklejały obrazki dotyczące treści wg kolejności zdarzeń.

W dalszej części zajęć pracowaliśmy z podręcznikiem – przeczytaliśmy czytankę pt. "Wigilia" oraz wypełnialiśmy str. 30 i 31 w niebieskiej książce. Naklejki za pracę na lekcji oraz zachowanie zostały wklejone na str. 31 w niebieskim podręczniku.

PRACA DOMOWA:

Nauczyć się czytać czytanki pt. "Wigilia".

Uzupełnić str. 28 i 29 w białych książkach.

Proszę zwrócić uwagę, że czytanki robią się coraz bardziej zaawansowane i dzieci powinny więcej ćwiczyć ich czytanie.

Dzieci, które nie pisały, bądź nie zaliczyły dyktanda proszę aby przygotowały się na następne zajęcia. Treść dyktanda poniżej:

Pies Wandy to Psotek. Wanda ma nowy parasol. Ten parasol ma kropki.

Życzę udanego tygodnia,

Ola Szalewska